News FCSB - FCSB Forum
Bine ati venit, Fan-Steaua · RSS O iubire ros-albastra
2024-04-20, 2:04 PM

[ Mesaje Private (PM)() · Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
FCSB Forum » Comunity FCSB » Discutii generale » News FCSB (FCSB)
News FCSB
 Steaua4ever
Data: Joi, 2010-10-14, 3:32 PM | Nr mesaj: # 1
• Administrator •



 Functie: VIP - FCSB

Mesaje: 19

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

STEAUA revine in forta! Andrei Cristea nu joaca la derby.

Miercuri seara, o sursa din cadrul LPF a declarat pentru MEDIAFAX ca membrii Comisiei de Disciplina nu l-au sanctionat pe Cristea, astfel ca jucatorul avea drept de joc pentru Dinamo in derbiul cu Steaua de duminica, din etapa XI-a Ligii I.

"In urma probelor administrate la dosar, nu s-a putut face dovada vinovatiei lui Andrei Cristea in finalul meciului cu Otelul. In raportul de arbitraj, centralul Cristian Balaj a notat ca incidentul dintre Cristea si Rapa a avut loc intr-un moment in care el era cu spatele si ca decizia a fost luata sub rezerva expertizei video a CCA. Dar CCA nu a efectuat pana in acest moment expertiza si nici pe caseta video vizionata la Comisie nu s-a putut vedea lovitura aplicata de Andrei Cristea", a precizat sursa citata.

Insa membrii comisiei sustin ca decizia nu a fost definitiva si ca au reluat analizarea cazului joi, cand au hotarat suspendarea fotbalistului dinamovist.

"In baza art.99, coroborat cu art.110, alin.1 si 123, alin. 2 si 4 din Regulamentul Disciplinar, Comisia de Disciplina constata ca, din probele administrate in cauza, nu rezulta vinovatia jucatorului Cristea Andrei in incidentul pentru care a fost eliminat. In consecinta, jucatorul va executa o singura etapa de suspendare, conform art.18.4 din RD", se arata intr-un comunicat postat, joi, pe site-ul LPF.

Decizia initiala de a-l ierta pe Cristea, anuntata la posturile TV si de presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a fost aspru criticata, atat de oficialii Stelei, cat si de alti oameni de fotbal, care au considerat-o neregulamentara, fiind posibil ca reactiile aparute sa-i fi determinat pe membrii comisiei sa o schimbe.

Cristea a fost elimininat de pe teren in minutul 90 al partidei Dinamo - Otelul Galati, scor 1-2, din cadrul etapei a X-a a Ligii I. Arbitrul Cristian Balaj i-a acodat cartonasul rosu pentru o lovitura cu cotul in figura asupra fundasului Cornel Rapa, dar conducerea FC Dinamo a contestat eliminarea la Comisia de Disciplina.

Echipa Dinamo intalneste, duminica, de la ora 20.30, pe propriul teren, formatia Steaua, intr-o partida contand pentru etapa a XI-a a Ligii I, iar Cristea nu va avea drept de joc.

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:18 PM | Nr mesaj: # 2
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

"Am avut şansa care ne-a lipsit în alte meciuri! Dacă batem în retur, sperăm la calificare"

Steaua a mai adăugat un punct în clasament după un autogol al olandezilor. Lăcătuş a declarat după meci că Utrecht nu este o echipă modestă şi că, dacă Steaua va câştiga meciul retur, poate spera la calificare: "Am avut şansa care ne-a lipsit în alte meciuri", a spus Lăcă după meci

"Am avut o a doua repriză destul de modestă. Le-am dat posibilitatea gadelor să marcheze. În repriza a doua nu am avut nicio ocazie mai bună de a marca. Am avut şansa care ne-a lipsit în alte meciuri. Trebuie să câştigăm meciul următor şi, dacă vom reuşi acest lucru, avem speranţe chiar la calificare. Nu am întâlnit o echipă modestă, trebuie să ne gândim că au facut egal la Napoli, remiză cu Liverpool, au bătut Ajax", a declarat Lacatus pentru ProTV

"Tănase trebuie să îşi vadă de jocul lui, am avut o discuţie cu toată echipa, în special cu Tănase, fiecare trebuie să îşi vadă de jocul lui. Sunt sigur că vor veni şi realizările", a mai spus antrenorul Stelei

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:18 PM | Nr mesaj: # 3
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Becali: "Dumnezeu mi-a făcut un cadou! E un semn că vrea să ne calificăm!"

Gigi Becali s-a declarat mulţumit de rezultatul de egalitate pe care l-a reuşit echipa sa în meciul de la Utrecht. Europarlamentarul a spus că Dumnezeu că vrea ca Steaua să se califice mai departe.

"Ce mi-e 3 ce mi-e 2 puncte. Batem Utrecht şi ne calificăm. Nu a mers maşinăria. Plec şi eu cu o mângâiere acasă. Dacă Dumnezeu mi-a dat un cadou, mai fac pe nebunu'? E un semn că vrea să ne califcam. Au avut ocazii mari, Tătăruşanu a apărat pe final.Nu sunt dezamăgit, nu mă aşteptăm să mă critice Piţurcă.

Piţurcă a combinat atacurile să îmi pună mie în cap suporterii, dar el a greşit că l-a atacat şi pe Radoi şi el nu ştie cine e Radoi pentru fanii Stelei", a spus Gigi Becali la finalul meciului la gsp tv.

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:19 PM | Nr mesaj: # 4
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Bănel: "Ne bucurăm că nu am pierdut. Sperăm să câştigăm în returul de pe Ghencea"

Bănel Nicoliţă e mulţumit de rezultatul obţinut de Steaua pe terenul lui Utrecht. Steaua are două puncte după trei etape din grupă K a Europa League.

"Un rezultat bun, după cum s-a jucat, Ne bucurăm că nu am pierdut. Am încercat să scoatem maxim, atât am reuşit azi. Sperăm să câştigăm în returul de pe Ghencea şi să ne calificăm", a spus Bănel Nicoliţă la

 
 alecsandru22
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:19 PM | Nr mesaj: # 5
• FCSB Addicted •



 Functie: Admin

Mesaje: 61

Reputatie Fcsb:
1000
Status: Offline

Quote (Kaka)
Piţurcă a combinat atacurile să îmi pună mie în cap suporterii, dar el a greşit că l-a atacat şi pe Radoi şi el nu ştie cine e Radoi pentru fanii Stelei", a spus Gigi Becali la finalul meciului la gsp tv.

Mare dreptate are Becali....Piturca moare de ciuda ca nu mai e antrenor la cea mai iubita echipa din Romania !

:v

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:19 PM | Nr mesaj: # 6
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

"Lumea se aştepta la un altfel de joc, dar Lăcătuş a făcut ce trebuia"

Steaua rămâne fără victorie după 26 de meciuri în Europa. Tănase şi ai lui au remizat la Utrecht, iar Narcis Răducan recunoaşte: "Poate lumea se aştepta la alfel de joc din partea Stelei, dar Utrecht nu este o echipă slabă"

"Au fost şi moment bune, şi mai puţin bune. După marcarea golului, ne-am descătuşat şi am ţinut de minge. Am avut şansă la autogolul lor, dar ştiti cum se întâmplă, când presezi adversarul ajunge să greşească. Ricardo a jucat foarte bine până la golul lor. Acolo a greşit, dar per ansamblu nu a fost rău", a declarat Răducan la ProTV

"Eu cred că Lăcătuş a făcut ce trebuia făcut. Eu am încredere în antrenor, el ştie cel mai bine ce vrea de la un căpitan de echipă. Utrecht nu este o echipă slabă, ei au făcut egal şi cu Liverpool şi cu Napoli. Poate lumea se aştepta la alt fel de joc de la băieţii noştri", a declarat Narcis Răducan

Golurile au fost marcate de Duplan '60 pentru Utrecht, respectiv Schut pentru Steaua, în propria poartă, în minutul 75.

FC Utrecht: 1. Vorm - 2. Cornelisse, 17. Schut, 29. Wuytens, 3. Neşu - 8. Silberbauer, 27. Nijholt (28. Vorstermans '81) - 7. Duplan, 24. Mulenga, 11. Mertens - 9. Van Wolfswinkel. Antrenor: Ton du Chatinier.

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 6. Gardoş, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 21. Ricardo, 20. Angelov (8. Răduţ '66) - 16. Nicoliţă, 28. Stancu, 10. C. Tănase - 24. R. Surdu (7. Szekely '77). Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Mertens '29, Wuytens '35 / Geraldo '74

Arbitri: Said Ennjimi (central) - Frederic Cano, Fredji Harchay (asistenţi) - Tony Chapron, Fredy Fautrel (asistenţii suplimentari) - Lionel Jaffredo (rezervă).

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:20 PM | Nr mesaj: # 7
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Quote (alecsandru22)
Mare dreptate are Becali....Piturca moare de ciuda ca nu mai e antrenor la cea mai iubita echipa din Romania !

Da asa este ;) !

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:21 PM | Nr mesaj: # 8
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Tănase: "Ei au marcat pe neatenţia unui jucător de-al nostru! Ne mulţumim cu un egal"

Milocaşul Cristian Tănase a declarat că echipa sa voia victoria, dar până la urmă Steaua s-a mulţumit cu un rezultat de egalitate. Fostul argeşean a declarat că nu se gândeşte la banderola de căpitan şi nu este afectat de critici.

"Puteam şi mai mult, am dat de o echipă valoroasă, ma venit să câştigăm, dar ne mulţumim cu un rezultat de egalitate.Şi noi am dominat prima repriză, dar nu am putut marca. Ei au marcat pe neatenţia unui jucător de la noi şi am egalat.Trebuie să batem neapărat pe Utrecht ca să mai sperăm la calificare.Sincer, nu mă simt afectat de părerea unora, nu mă gândesc la banderolă", a spus Tănase

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:22 PM | Nr mesaj: # 9
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

"Mi-a plăcut jocul agresiv al Stelei! E un rezultat bun" Vezi remarcaţii lui Ienei

Steaua a egalat prin autoglul lui Schut şi obţine o remiză care o ţine în viaţă pentru calificare. Ienei spune că i-a plăcut jocul agresiv al Stelei, chiar dacă echipa lui Lăcătuş nu a avut multe ocazii.

"În prima repriză noi am făcut presing, dar Răduţ a adus ceva nou. Nici Szekely n-a intrat rău. E un rezutat bun pentru Steaua. Mi-a plăcut acel joc agresiv al Stelei, cu presing în terenul lor, chiar dacă n-au fost multe ocazii de gol", a declarat Ienei

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:23 PM | Nr mesaj: # 10
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Becali despre jocul Stelei: "Nu am avut mijloc, doar băbăciuni, amorţeală!" La cine se referă?

Finanţatorul Stelei a comentat în termeni destul de duri jocul echipei sale. Gigi Becali a declarat că Steaua a avut noroc şi că nu merita victoria. Conform lui Becali, problema Stelei a fost la mijlocul terenului, acolo unde s-au pierdut multe mingi.

"Era deja prea mult să fie 2-1 pentru Steaua. Am avut un singur şut spre poartă. Nu am avut mijloc, eram doar nişte băbăciuni. Linişte, amorţeală, adormeală... În felul ăsta, îl distrugem şi pe Stancu. O să vorbesc cu Duckadam să discute cu Tănase despre banderolă. Lăcătuş ar vrea să schimbe căpitanul, dar cu Tănase e mai delicat. Ricardo ar putea fi căpitanul", a spus Becali

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:24 PM | Nr mesaj: # 11
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

"Szekely a semnat un nou contract! A înţeles că e criză, nu putea fi altfel decât ceilalţi jucători"

Szekely a jucat la Utrecht, iar Becali a dezvăluit şi motivul pentru care Lăcătuş a mizat pe mijlocaş. "A semnat un nou contract, a înţeles care este situaţia echipei"

"Am rezolvat situaţia lui Szkeley. El a semnat un nou contract, a înţeles că echipa are o situaţie financiară grea şi a înţeles. El a înţeles că dacă toţi jucătorii au semnat, tu nu poţi să faci notă separată", a declarat Becali

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:24 PM | Nr mesaj: # 12
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Fanii lui Utrecht l-au taxat pe Becali: "Ceauşescule!"

Becali nu a scăpat de contestatari nici în Olanda! Patronul Stelei a fost fluierat de către fanii lui Utrecht la ieşirea de pe stadion. "Ceauşescu, Ceauşescu", au strigat olandezii la plecarea şefului din Ghencea

Golurile au fost marcate de Duplan '60 pentru Utrecht, respectiv Schut pentru Steaua, în propria poartă, în minutul 75.

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:25 PM | Nr mesaj: # 13
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Neşu: "La noi patronul apare de 2 ori pe an! E greu să joc împotriva Stelei"

Fundaşul român al celor de la Utrecht, Mihai Neşu, a declarat că echipa sa a avut mai multe ocazii decât Steaua şi că nu i-a plăcut să joace împotriva fostei sale echipe. De asemenea, jucătorul român a mai spus că în Olanda patronul echipei a apare de două ori pe an.

"Sincer să fiu nu a fost prea frumos să joci împotriva fostei echipe. Aşa a fost să fie. Sper ca meciul viitor să fie ultimul împotriva fostei mele echipe, nu mi-a plăcut. Bănel a fost cel mai dificil adversar, noi am avut cele mai multe ocazii, ghinionul ne-a oprit să câştigăm.

Cred că toată lumea a fost foarte concentrată la acest meci. Eu mă concentrez cât pot de bine la meciuri, sper să-mi fac treaba cât de pot de bine.Nu va fi uşor. Depinde de cum va fi lotul nostru în acea zi, azi am avut 3-4 jucători accidentaţi. Azi au jucat mulţi jucători tineri şi de-aia am ratat.La noi nu se exagerează niciodată, sunt mereu realişti. Aici patronul nostru îl vezi de două ori pe an", a spus Neşu, după meci

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:26 PM | Nr mesaj: # 14
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Schut şi autogol! Utrecht - Steaua 1-1!

Steaua a mai obţinut un punct în Europa League aseară, când a remizat, scor 1-1, la Utrecht, roş-albaştrii având noroc cu faptul că Schut şi-a introdus mingea în propria poartă după lovitura liberă bine executată de Latovlevici.
Fără niciun vârf autentic de careu, Kapetanos fiind suspendat, iar Bilaşco neavând drept de joc în cupele europene, "Fiara" nu s-a sfiit să declare "război" deschis olandezilor înainte de meci. "Venim la victorie . Un egal nu avantajează pe nimeni", a spus la conferinţa de presă
Lăcătuş.
În aceste condiţii, în limita propriului potenţial, roş-albaştrii au încercat să le pună probleme în atac celor de la Utrecht încă din primele minute de joc, Latovlevici având în minutul 19 prima mare ocazie de gol a jocului. Ulterior, treziţi parcă din pumni, "batavii" au înclinat, încet, dar sigur, terenul spre poarta lui Tătăruşanu. Cornelisse a dat în bară (minutul 25), van Wolfswinkel şi Dulpan având ocazii clare de gol şi ei. Sesizând superioritatea în atac a lui Utrecht, "Fiara" i-a cerut lui Anghelov să nu mai urce în atac, sfătuindu-l pe bulgar spre finalul primei reprize să ajute mai mult apărarea.

Ricardo a greşit la golul olandezilor

După pauză, jucătorii lui Utrecht au controlat în cele mai multe momente partida. Astfel, în minutul 50 al jocului, după câteva raiduri în careul Stelei, van Wolfswinkel a reuşit să marcheze, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid. Cum norocul steliştilor nu a durat foarte mult, după alte ocazii, în minutul 60, Duplan a reuşit să înscrie după o gafă a lui Ricardo, care s-a jucat cu mingea la marginea careului. Speranţele românilor s-au reaprins în minutul 75, când după o lovitură bine bătută de Latovlevici, omul cu kilograme în plus de la olandezi, Schut, a deviat mingea în propria poartă.

Tătăruşanu a făcut minuni

Pe final, Steaua a tremurat, la fel ca în partida cu Napoli. În ultima secundă a meciului, Tătăruşanu a salvat miraculos, după ce Mulenga a expediat o minge pe care scria gol. Astfel, roş-albaştrii se pot declara mulţumiţi că au scăpat cu faţa curată din Olanda.

 
 Kaka
Data: Vineri, 2010-10-22, 12:27 PM | Nr mesaj: # 15
Presedinte Steaua


 Functie: Moderator

Mesaje: 30

Reputatie Fcsb:
0
Status: Offline

Gardoş: "E un punct muncit, rezultatul e echitabil" Păunescu: "Mai e mult de lucrat"

Steaua adună doua puncte în Grupa K şi este la un pas în spatele lui Utrecht şi Napoli. Gardoş a stat la originea golului egalizator. Remarcat de Dragomir după meci, fundaşul spune că egalul este unul echitabil, chiar dacă steliştii au avut de tras pentru remiză. "Mai e mult de muncă", a spus şi Viorel Păunescu

"Am încercat să îl incomodez pe fundaş şi şi-a băgat mingea în propria poartă. A fost un rezultat muncit, un rezultat echitabil. Trebuie să câştigăm la Bucureşti şi păstrăm şansele de calificare. Tănase este un jucător foarte bun, este şi el tânăr şi dacă va mai acumula experienţă, cu timpul va lua atitudine. Lăcătuş ne-a felicitat după meci", a declarat Gardos la Sport.ro.

Viorel Păunescu: "Steaua a avut noroc! Mai e mult de muncă"

"Steaua a avut şansa şi noroc, dar e un pas mare faţă de meciul cu Dinamo. Steaua a combinat destul de bine, a pasat bine. Şansa vine atunci când eşti în faţa porţii, altfel nu ai nicio şansă. Barele, şansele fac parte din joc. Steaua va avea meciuri grele în viitor. Toţi jucătorii au luptat, unii au fost mai obosiţi. Mai este de lucrat", a spus şi Păunescu

 
FCSB Forum » Comunity FCSB » Discutii generale » News FCSB (FCSB)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare:

Copyright © DespreSteaua.at.ua © 2024

Acest site a fost creeat in totalitate pentru toti suporteri Fc Steaua Bucuresti, toate drepturile rezervate!
Linkurile sunt furnizate pe proprie raspundere de catre utilizatorii inregistrati Administratorul site-ului: despresteaua.at.ua nu poate fi tras la raspundere pentru ceea ce posteaza sau desfasoara utilizatorii site-ului.
Va este interzis sa folositi acest site pentru a distribui orice fel de material (date) daca nu aveti drepturi legale asupra detinerii/transmiterii lui.
Este obligatia dvs. sa va conformati acestor termeni de utilizare.


TopSiteuri.ro - Adauga si site-ul tau - Director web